شركت گلدشت نمونه اصفهان در سال 1379 به شماره ثبت 16233 به ثبت رسيده است. در ابتدا اين شركت با دارا بودن 15 نفر پرسنل و ظرفيت 80 راس گاو شيري و توليد روزانه 2 تن شير خام فعاليت خود را آغاز نمود. به حول و قوه الهي و مديريت صحيح و كارآمد مديران و تلاش و كوشش شبانه روزي نيروي انساني، مراحل رشد و توسعه طي شد و در سال 1388 با توجه به لزوم پيشرفت و افزايش ظرفيت و همچنين واقع شدن در مسير طرح توسعه پالايشگاه اصفهان، با فروش محل قبلي و با اخذ زمين 30 هكتاري در منطقه قلعه خواجه از منابع طبيعي، پروژه ساخت دامداري جديد آغاز و در مدت زماني كوتاه تا پايان سال 1391 به بهره برداري كامل رسيد.

همچنين با توجه به بروز مشكلات زيست محيطي براي يكي ديگر از شركت هاي تامين اجتماعي به نام كشت و دامداري گلشهر واقع در شهرستان نجف آباد و ادغام اين شركت در محل جديد پروژه گلدشت نمونه، هم افزايي توليد و اشتغال در واحد جديد شركت گلدشت نمونه به حد اعلاي خود رسيد.

هم اكنون اين شركت با وسعتي در حدود 30 هكتار و مساحت بخش مسقف و غير مسقف 100000 متر مربع با بهترين طرح ها و نقشه هاي روز دنيا ساخته شده كه توان نگهداري 5000 راس دام و 2500 گاو مولد شيري را داراست. توليد روزانه شير در اين شركت 100 تن بوده و سالانه 2300 راس گوساله هاي نر و ماده در اين گاوداري متولد مي شوند. اين حجم توليد به طور مستقيم باعث اشتغال زايي 120 نفر پرسنل كارآمد شده و به طور غير مستقيم اشتغال زايي حدود 500 نفر را فراهم نموده است.

بخش هاي مهم اين شركت عبارتند از: فاز پرورش گوساله، فاز پرورش تليسه، فاز زايشگاه، فاز پرورش گاو شيري، فاز كارخانه خوراك سازي و تجهيزات توزيع خوراك، فضاي سبز و محوطه باز شركت و فاز تصفيه خانه فاضلاب.

فاز پرورش گوساله با ظرفيت 500 راس باكس انفرادي و 300 راس باكس تجمعي، فضاي پرورش مناسبي براي توليد ساليانه حدود 2500 راس گوساله هاي نر و ماده تا سن 3 ماهگي را فراهم مي­كند.

فاز پرورش تليسه با فضايي مناسب و با هدف توليد ساليانه حدود 2500 راس تليسه آبستن و غير آبستن طراحي و ساخته شده

و در نهايت افزايش 20 درصدي جمعيت گله مولد را فراهم مي­كند.

فاز زايشگاه با طراحي مدرن و جديد به همراه يك دستگاه 18 واحدي شير دوش مجهز، شرايط استاندارد مناسبي را جهت انجام حدود 2700 زايش در سال مهيا كرده است.

فاز پرورش گاو شيري شامل 3 سالن با ظرفيت حدود 2500 راس گاو شيري به همراه يك سالن كاملا مجهز شيردوشي مي­باشد. استفاده از تاسيسات و تجهيزات مناسب و بكارگيري نيروي انساني متخصص و كارآمد، فضاي مناسبي را به وجود آورده تا توليد ساليانه اين فاز، بالغ بر 40000 تن شير خام باشد.

كارخانه خوراك سازي مجهز به مدرنترين تجهيزات خوراك سازي و سيستم كاملا اتوماتيك PLC با توان توليد هر ساعت 10 تن كنستانتره مصرفي خوراك دام و توان فعاليت در 3 شيفت كاري به مقدار 240 تن در روز بوده كه مي تواند علاوه بر ظرفيت دامپروري در جهت توليد خوراك استاندارد براي ساير دامپروري ها نيز فعاليت نمايد.

تجهيزات توزيع خوراك، شامل فيدرها و تراكتورهاي مربوطه به همراه اولين و مدرنترين فيدر خودكششي وارداتي در ايران است. با به كارگيري اين سيستم، بالاترين دقت در ساخت و توزيع خوراك دام بدست مي آيد. بطوريكه از طريق كاهش ضايعات خوراك دام و توزيع صحيح، گامي موثر در جهت كاهش هزينه هاي خوراك مصرفي برداشته شده.

بخش منابع انساني: 120 نفر پرسنل كوشا و متخصص در اين شركت مشغول به كار مي باشند كه ميزان تحصيلات آنها حدود 70 درصد بالاتر از ديپلم و تا سطح دكتراي تخصصي مي باشد و به نوبه خود از مجرب ترين و متخصص ترين پرسنل فعال در بخش دامپروري مي باشند. ضمن اينكه اين شركت مبادرت به آموزش و تامين نيروي انساني براي ساير دامپروري ها نيز نموده است.

فضاي سبز و محوطه باز شركت با وسعتي حدود 5 هكتار و حدود 7000 اصله درخت و نهال و محوطه چمن كاري، فضاي بسيار مناسبي هم براي كنترل ريزگردها و جريان و تبادل هواي مناسب براي پرورش دام ايجاد نموده و هم فضايي مفرح و شاداب جهت فعاليت پرسنل زحمتكش را فراهم مي­كند.

فاز تصفيه خانه فاضلاب با طراحي جديد صنعتي كه بر اساس استانداردهاي محيط زيست توان تصفيه و بازچرخ آب به ميزان روزانه 300 متر مكعب جهت مصارف كشاورزي را دارا بوده، به نوبه خود يكي از طرح هاي بسيار كارآمد در تصفيه استاندارد و جلوگيري از هدررفت آب در كشور مي باشد.

شركت گلدشت نمونه مفتخر است كه با كسب مقام دوم و سوم جشنواره گاو اصيل هولشتاين و همچنين اخذ لوح هاي تقدير گوناگون در عرصه گاوداري نمونه صنعتي، گامي موثر در بهبود و تعالي صنعت دامپروري در كشور بردارد.