مهم ترین خواص شیرکلسیم که نقش اساسی در شکل ‌گیری واستحکام استخوانها و سلامت دندانها دارد   ، از مهم‌ ترین ترکیبات موجود در شیر است.

 

فسفرکه برای بسیاری از واکنش‌های شیمیایی بدن و فعال کردن آنزیم‌ها لازم است ودر رشد و ترمیم بافتی دخالت دارد، در میان املاح موجود در شیر حضور داشته وبه غیر از آن،سدیم وپتاسیمکه در تنظیم اسیدی و بازی بودن سلول‌ های بدن نقش ایفا میکنند، با خوردن شیر دریافت می ‌شوند.

اما مهم‌ ترین خواص آن بهقرار زیر است:

* شیر برای داشتن ناخن‌ها،دندان‌ها و موهایی سالم ‌تر لازم است. این نوشیدنی چون کلسیم فراوان دارد،مصرفش به همراه ویتامین Dباعث استحکام استخوان‌ها و دندان ها و تقویترشد موها وپیشگیری از ریزش آنها می ‌شود. وجود کلسیم به همراه ویتامین A ، ویتامین های گروه B و پتاسیم مانع از نرم و نازک شدن موها می ‌شودو به درخشان شدن آن ها کمک فراوان می‌ کند
. * مطالعات بسیاری نشانداده است که مصرف روزانه شیر به همراه میوه‌ها وسبزیجات، هم دربچه‌ها و هم در بزرگسالان باعث کاهش فشار خون بالا می‌ شود.
اگر چه هنوز مکانیسم آن مشخص نیست، امابه نظر می‌‌ رسد که کلسیم، پتاسیم،منیزیم وپروتئین شیر نقش مهمی در این زمینه داشته باشند.

* تحقیقات زیادی وجود دارد مبنی بر این که مصرف شیر و لبنیات، خطربیماری‌ های قلبی ‌عروقی  را کاهش می ‌دهد. مردانی که بیشتر از دیگران شیر مصرف می‌ کنند،کمتر دچار حملات قلبی می ‌شوند. همچنین مصرف شیر کم‌ چرب به دلیل سرشاربودن از کلسیم میزان کلسترول بد را در خون کاهش داده و میزانکلسترول خوب را بالا می برد، اما فراموش نکنید که منظور ما از شیر، نوع کم چرب آناست.

* برخلاف تصور عموم، دیده شده است، افرادی که از شیرکم‌ چرب استفاده می‌ کنند، لاغرتر از سایرین هستند. شما می ‌توانید با مصرفشیر و لبنیات کم ‌چرب میزان کالری دریافتی تان را تحت کنترل داشته باشیدتا از بروزچاقی،مخصوصا چاقی شکم پیشگیری شود.
* از آنجا که دوران نوجوانی وکودکی، مرحله ی خیلی مهم در سلامت جسمانی و روانی فرد است، رژیم غذاییسرشار از لبنیات و شیر در این دوران پایه ‌گذار دوران جوانی و میانسالی وحتیسالمندی سالم تر به حساب می آید.
به علاوه، مطالعات نشان می ‌دهد کودکانیکه روزانه شیر مصرف می‌ کنند، از سایر کودکانی که علاقه‌ای به خوردن آنندارند، باهوش ‌ترند.
* شیر دشمن دیابت نوع دوم است. محققانبه این نتیجه دست یافته اند که مصرف منظم لبنیات و شیر کم‌ چرب می ‌تواندخطر بروزدیابت نوع دوم را در بزرگسالان پایین آورد.

* با شیر به جنگ سرطان برویم. تحقیقات زیادی وجود دارد که نشان ‌دهنده تاثیر شیر بر پیشگیریازسرطان بوده‌اند. نقش خوردن شیر در پیشگیری ازسرطانهای پستان و روده بزرگ به اثبات رسیده است. طبق تحقیقات دانشمندان سوئدی،مردانی که روزانه ۵/۱ لیوان شیر می‌ خورند، ۳۵ درصد کمتر احتمال دارد که به سرطان روده بزرگ  مبتلا ‌شوند.

* یک رژیم غذایی خوب وسالم نقش مهمی در سلامتسالمندان دارد و حتی به آن ها کمک می ‌کند که برای مدت طولانی‌ تری زندگی شاد وفعالی داشته باشند و از شر بسیاری از بیماری ‌ها در امان بمانند.

مصرف روزانه شیر در دوران نوجوانی وکودکی پایه ‌گذار استخوان ‌هایی محکم بوده و از عوامل اصلی پیشگیری کننده پوکی استخوان و زندگی سالمندی فعال تر محسوب می شود.

* همانطور که می دانید در دوران بارداری وشیردهی،نیازهای غذایی مادر افزایش پیدا می‌ کند، بنابراین مادران باردار در این دوران مخصوصا در سه‌ ماهه دوم و سوم باید میزان بیشتری کالری، پروتئین،انواع ویتامین‌ و کلسیم مصرف کنند.
شیر از آن دسته مواد غذایی استکه مادران باردار به آن نیاز بیشتری دارند